Modne, nowoczesne biuro

Data dodania: 05.07.2016


Architektura od zawsze kształtowała przestrzeń do życia dla ludzi, a współcześnie jej rola nie słabnie. Wystarczy spojrzeć na biznes i firmy, które osiągają największe sukcesy na rynku. Oprócz dobrej strategii rozwoju czy przemyślanego biznesplanu duże znaczenie dla rozkwitu działalności przedsiębiorstw ma wygląd i funkcjonalność biura. W jaki sposób zaaranżować biuro, aby było zgodne z trendami w dziedzinie architektury wnętrz i wspomagało koncentrację pracowników?

Czy to się opłaca?

Coraz rzadziej, ale jednak można się czasem spotkać z wątpliwościami pracodawców, którzy podają w wątpliwość sens aranżacji biura, tak aby podnosić jakość warunków dla pracowników. Jednak przykłady największych gigantów biznesowych pokazują, ze inwestycja w odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni do pracy wywiera ogromny, pozytywny wpływ na jakość i wydajność pracy. Wiedzą to takie korporacje jak chociażby Google, Facebook czy Microsoft, które regularnie wzbudzają zachwyt pracowników z całego świata publikując zdjęcia wnętrz swoich biur.

Kolory dla koncentracji

Nie jest żadną tajemnicą, że kolory otoczenia, w którym przebywamy oddziałują na ludzi w określony sposób. Dlatego warto poświęcić sporo uwagi na wybór najlepszej gamy kolorystycznej do wystroju biura. Jak wybrać najlepsze odcienie? Ogromne znaczenie ma tutaj specyfika działalności firmy i warunki, jakich wymagają pracownicy. W przypadku prac, które wymagają absolutnej koncentracji najlepiej sprawdzą się modne w tym sezonie pastelowe, jasne barwy. Natomiast jeśli mowa o pracy kreatywnej dużo lepiej sięgnąć po takie kolory jak niebieski, żółty czy czerwony. Konkretny odcień powinno się wybrać pamiętając o tym, aby tworzył harmonijny efekt z pozostałymi elementami wnętrza. Pomoc w stworzeniu spójnego wizualnie efektu zapewnią też profesjonalni architekci (studioag.pl).

Neutralna baza

Przy aranżacji przestrzeni biurowej warto czerpać inspirację z projektów profesjonalistów – na przykład na podstawie galerii realizacji biura Studio AG widać, że sprawdzonym rozwiązaniem, które można zastosować w większości przypadków i zawsze zakończy się to udanym efektem jest stworzenie neutralnej podstawy wnętrza. Po pierwsze pozostając przy mało ekstrawaganckich meblach, kolorach czy wyposażeniu nie ryzykujemy chaosu i zupełnie niespójnego wyglądu biura, a po drugie kształtujemy przestrzeń do pracy, która będzie wspomagała skupienie, zamiast dekoncentrować. Specjaliści są zgodni, że absolutnym hitem w aranżacji wnętrz są obecnie wysokiej jakości meble i dekoracje wykonane z takich materiałów jak drewno czy szkło, zgodnie z tendencjami widocznymi we współczesnej architekturze.

Oryginalne detale i wykończenia

Jeżeli zgodnie z radą architektów ze Studio AG stworzymy neutralną podstawę można przystąpić do swobodnych eksperymentów w ostatnich szlifach aranżacji biura. Tendencje na 2016 rok przewidują popularność akcesoriów o oryginalnych formach, uzupełnianych o naturalne rośliny, które wprowadzają do biura element uspokajający, który zapewnia pracownikom równowagę. Największym hitem tego roku będą niewątpliwe nowoczesne meble biurowe, na przykład biurka o modyfikowanej wysokości blatu, które pozwalają zarówno na pracę na stojąco, jak i w pozycji siedzącej.